Ukruszenie się opatrunku tymczasowego na zębie

ukruszył mi się kawałek opatrunku tymczasowego w zebie. za tydzień mam wizyte u dentysty . co mam robic. ząb mni nie boli.

Witam.
Najczęściej pozostała część opatrunku jest wystarczająca do zabezpieczenia ubytku. Gdyby ząb zaczął boleć lub brzegi zęba zaczęły ranić język, policzek albo wargę proszę zgłosić się jednak szybciej do stomatologa.

Pozdrawiam,
specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej Tomasz Bigas
http://www.astra-dent.pl/

Witam serdecznie,
Opatrunki tymczasowe często nie są w pełni szczelne i są bardzo kruche. Ich celem jest zabezpieczenie zęba jedynie do następnej wizyty, czyli zwykle na kilka-kilkanaście dni.
Zdarza się, że ich fragment może się odkruszyć O ile ząb jest dalej "przykryty" pozostałą częścią, nie boli, a ząb nie uraża nam dziąsła czy języka, można spokojnie funkcjonować z takim wypełnieniem do kolejnej wizyty.

Jeśli nie ma dolegliwości bólowych można wstrzymać się z wizytą w gabinecie do wyznaczonego terminu. Również telefonicznie można zasięgnąć porady u lekarza prowadzącego, który najlepiej zna aktualny stan zęba.