Unikanie przez męża współżycia a przytycie

Mój mąż unika ze mna wspolżycia.Zawsze to ja inicjuje zblizenia.Ostatnio podczas stosunku opadla erekcja.I tak sie zdazylo kilka razy.Czulam sie upokorzona i nieatrakcyjna.Czy powodem moze byc ze troche przytylam i juz mniej go pociagam?prosze o pomoc

Dzień dobry.

Jest mało prawdopodobne, by Pani dodatkowe kilogramy miały bezpośredni wpływ na stan erekcji u męża - bardziej natomiast, że dała Pani mężowi odczuć wspomniane upokorzenie i poczucie nieatrakcyjności. Dodać trzeba, że zaburzenia erekcji mogą być sygnałem innych kłopotów zdrowotnych, nie mających nic wspólnego z seksem.
Sugerowałbym przeprowadzenie spokojnej rozmowy na temat współżycia oraz samopoczucia męża, radząc jednocześnie, by unikać wpędzania go w poczucie winy z powodu jego niemocy. Należałoby również namówić małżonka do przeprowadzenia podstawowych badań zdrowotnych.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Podobne trudności seksualne zazwyczaj wiążą się przede wszystkim z:
kondycją psychiczną i emocjonalną (np. przewlekły stres, przemęczenie),
stanem zdrowia (np. zaburzenia hormonalne, naczyniowe)
nawykami (np. papierosy, brak aktywności fizycznej, zła dieta)
relacją w związku (np. kłótnie i sprzeczki, zaniedbanie bliskości i intymności, czasu spędzanego wspólnie, randkowania)
czynniki sytuacyjnymi (sporadyczne zaburzenia erekcji są naturalne i powszechne, nie jest obowiązkiem ani koniecznością, aby 100% stosunków była "idealna" - np. zmęczenie, spadek kondycji, brak ochoty na seks, niedostateczne podniecenie)
itp.

Wzajemna atrakcyjność fizyczna partnerów jest ważna, ale zazwyczaj jest kobiecym błędem uznawanie, że jedyną i główną przyczyną zaburzeń erekcji jest np. nieznaczne przytycie.
Zachęcam do rozmów z mężem, wzajemnej wyrozumiałości, troskliwości, empatii i dystansu do sporadycznie pojawiających się trudności.
Pomocne może być także Pani lub wspólna lektura książek poradnikowych dot. ludzkiej seksualności.

Pozdrawiam!