Uwypuklona tętnica szyjna a możliwe dolegliwości

Ostatnio zauważyłam że prawa tętnica szyjna jest wypuklona i odczuwam mocno pulsowanie tej tętnicy aż takie przyduszanie ,dlaczego tak się dzieje.?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Lek. Katarzyna Szymczak

Bez badania lekarskiego i obejrzenia opisanego przez Pania objawu nie da się postawić diagnozy, radzę udać się do lekarza, konieczne będzie badanie ekg,przed wizytą mierzyć sobie puls oraz ciśnienie kilka razy dziennie, takze w momentach pulsowania.