W jaki sposób przeprowadza się leczenie dziury w zębie i ból?

Witam, pisze z problemem ponieważ mam w zębie dosyć dużą dziurę, nie mogę to stroną jest bo nawet jak lekko pokarmem dotknę tego zęba to nie da sie z bólu wytrzymac! Samą dziurę mam długo tylko teraz doszedł ból przy nic nie robieniu, trwa pare minut i dosyc boli. Czy orientacyjnie mogł by mi ktoś powiedzieć proces leczenia ponieważ bardzo mocno boje się dentysty i wole wiedziec za wczasu. Z góry dziekuję

Witam,
Powinien Pan już dawno zgłosić się do dentysty celem oczyszczenia ubytku i założenia wypełnienia. Teraz prawdopodobnie próchnica rozwinęła się tak bardzo ,że doszło do podrażnienia bądź nawet rozwija się stan zapalny nerwu. W takiej sytuacji konieczna jest pilna wizyta u stomatologa , wykonanie zdjęcia RTG , które pokaże głębokość ubytku . Lekarz wytłumaczy sytuację i wykona potrzebne leczenie - w tej sytuacji konieczne prawdopodobnie będzie leczenie kanałowe. Leczenie powinno być wykonane w znieczuleniu , więc nie powinien się Pan obawiać bólu.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło