Wątroba prawidłowej wielkości i kształtu o wzmożonej niejednorodnej echogeniczności z hypoechogenicznymi obszarami

Witam. Proszę o interpretację badania USG:wątroba prawidłowej wielkości i kształtu, o wzmożonej niejednorodnej echogeniczności z hypoechogenicznymi obszarami - obraz usg może odpowiadać niejednorodnemu stłuszczeniu - nie można wykluczyć zmian ogniskowych-wskazane badanie TK. Dodam, że leczę się na refluks żołądkowo-przełykowy, biorę omeprazol w dawkach od 40 do 80 dziennie. Inne dolegliwości: bóle stawów, krwawienia przy wypróżnianiu (po wysiłku lub zaparciu). Pozdrawiam, Krzysztof lat 50

Aleksander Ropielewski

Dokładnie tak jak w opisie USG. Konieczne jest doprecyzowanie rodzaju zmian w wątrobie, ponieważ badanie USG nie było w stanie ocenić tego jednoznacznie. Jednocześnie sugeruję kontakt z gastrologiem w celu oceny pańskiego stanu zdrowia (mam tu na myśli schorzenie wątroby oraz krwawienia przy wypróżnianiu, których nie należy lekceważyć).