Worki pod oczami u 56-latki

mam 56 lat,moj problem to worki pod oczami'jak najskuteczniej. je zlikwidowac

Dzień dobry.
W pierwszej kolejności proponuję poobserwować swój organizm, by znaleźć przyczynę ich powstania. Worki pod oczami pojawiają się jako reakcja alergiczna, w chorobach tarczycy, nerek, cukrzycy czy niedoborach witamin. Znaczenie ma również tryb życia jaki prowadzimy - odpowiednia ilość snu, zdrowa dieta i rezygnacja z używek może przynieść wyraźną poprawę. Polecam też zaopatrzyć się w specjalistyczny krem pod oczy zakupiony w aptece lub gabinecie kosmetycznym zawierający m.in witaminę K, C i wyciągi roślinne np z miłorzębu japońskiego, arniki czy bluszczu. Lepiej jest też ograniczyć spożywanie soli i alkoholu.
Jeśli wdrożenie tych działań nie przyniesie oczekiwanego efektu warto umówić się na konsultację z lekarzem medycyny estetycznej.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą.