Wpływ Izoteku na miesiączkę

Witam. Przez 8 miesięcy brałam lek na trądzik izotek i przez ten lek opóźniała mi się często miesiączka i zaczęły powstawać torbiele raz w lewym jajniku raz w prawym. Teraz już od prawie 2 miesięcy nie biorę izoteku, ale okresy mam bardzo skąpe. Czy izotek mógł zaburzyć miesiączkowanie tak bardzo, że doprowadził do bezpłodności? Pytałam mojego ginekologa, ale nie był w stanie odpowiedzieć czy izotek wpływa na płodność.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak każdy lek, lek izotek może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Objawy te często ustępują podczas terapii lub po jej zakończeniu. Nie wywołuje on jednak niepłodności. Możliwe są jednak silnie wyrażone wahania hormonalne.