Wpływ nadczynności tarczycy na zmianę barwy głosu

Witam. Szesc lat temu okazalo sie ze mam nadczynnosc tarczycy. Od trzech lat nie lecze sie. Jestem wokalistka i bardzo chciala bym sie dowiedziec czy duza tarczyca ( albo wol, nie wiem jak sie to dokladnie nazywa) moze wplynac na zmiane glosu badz uszkodzic struny glosowe? Jesli tak to czy mozna to wyciac operacyjnie "od tak"? I czy podczas operacji moze dojsc do uszkodzenia strun glosowych badz zmiany glosu? Jak mozna ewentualnie bez operacji zmniejszyc tarczyce? Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zaprzestanie leczenia jest wysoce nierozsądne. Proszę udać się na wizytę do specjalisty endokrynologa celem wdrożenia leczenia. Lekarz po zbadaniu oraz zleceniu badań dodatkowych oceni konieczność ingerencji chirurgicznej w obrębie tarczycy.