Wrastający paznokieć po urazie palca

Witam Proszę o podpowiedź co mam zrobić Jakiś czas temu uderzyłem się w paznokieć u dużego palca stopy. Teraz część tego czrnego paznokci zeszła ale fragment wrośnięty w skórę został i nie chce zejść. Cały palec boli i mam wrażenie iz jest pod tą częścią ropa. Co mogę zrobić aby część tego paznokcia zeszła i przestało boleć.

Witam serdecznie. W tej sytuacji należy zgłosić się do chirurga. Zaznaczam iż taki stan nie minie sam, bez podjęcia kroków leczniczych.