Wrzód w odbytnicy i trudności z wypróżnieniem

Witam. Zdiagnozowano u mnie wrzód samotny na odcinku 15 cm od odbytu. Jestem leczona czopkami ASMAX 500 - 2 razy dziennie. Brałam także Prokit 2 razy dziennie, lecz go odstawiłam gdyż wywoływał drżenie rak. Moj problem polega na tym, ze nie moge sama sie wypoznic. Musze wspomagac sie mechanicznie palcem, i wzdymac brzuch, napinac i wtedy kał który zalega za zwieraczem wychodzi. Czuję że kał tam zalega ale nie mam odruchu wyprozniania samoistnego. Od 3 lat nikt nie jest mi pomóc...

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koneicznie udac się do lekarza proktologa, po badaniu będzie mozna okreslić odpowiednie dalsze postepowanie. a czy występuja biegunki? i jak wtedy z wypróznnianiem?