Wstępna interpretacja RTG zębów

Proszę o pomoc we wstępnej interpretacji panoramy - zaczęła mi się dawać we znaki dolna ósemka, w buzi pojawia się posmak ropy, ząb nie boli, nie ma obrzęku. Do tego doszedł ból ucha. Moja dentystka jest na urlopie i nie wiem, czy problem jest stomatologiczny czy laryngologiczny i czy szukać pomocy na CITO, czy spokojnie czekać. Czy z prawej strony widać coś niepokojącego? Moja panorama https://zapodaj.net/cb38542180db3.png.html Bardzo dziękuję!

Witam serdecznie,
Ząb znajduje się w nieprawidłowej pozycji, a posmak ropy mówi nam o ryzyku aktywnego stanu ropnego, więc usunięcie tego zęba jest jak najbardziej pilne.
Ósemka jak najbardziej może dawać objawy promieniujące w stronę ucha, więc problem jest w tym przypadku stomatologiczny.