Wstrzemięźliwość przy opryszce genitalnej

Mam pytanie dotyczące opryszczki genitalnej. Jeśli ja oraz mój partner z którym jestem w stałym związku jesteśmy nosicielami tego wirusa, to jak długo musi być utrzymywana wstrzemięźliwość seksualna? Czy można rozpocząć współżycie kiedy jestem w fazie gojenia, czy dopiero kiedy już całkowicie znikną ślady po zmianach?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przed kontynuacją współżycia warto całkowicie wygoić zmiany.