Wybudzanie ze snu z płaczem i histerią u czterolatki

Moja prawie czteroletnia córeczka od ok 2 tyg dziwnie i niepokojąco się zachowuje. Zdarzyło się kilka nocy ze strasznym krzykiem, kopaniem, szarpaniem,wykrzykiwaniem "ja nie chce", nie dała się utulić, uspokoić, przykryć kołderką, dopiero po ok 20-30 min strasznego płaczu jak w transie, usypiała bez przykrycia. mialam wrażenie jakby dotyk sprawiał jej ból, ale jakaś dziwna siła w nią wstępowała,kopała,szarpala sie po całym łóżeczku, wyrzucała wszystko i szlochała. co powinnam robic żebyJejPomóc

Witam. Proponuje Pani porozmawiać z córką. Proszę podczas tej rozmowy zadbać, aby poczuła się bezpieczna i wiedziała, że może Pani zaufać i wszystko powiedzieć. Należy dać jej dużo ciepła i czasu, powinien być nieograniczony, nie może to być godzina przed wyjściem do pracy. Proszę zadbać o spokój i intymność. W takiej atmosferze podczas rozmowy należy porozmawiać z córką czy zaszły ostatnio jakieś zmiany, czy coś się wydarzyło innego niż zwykle. Może Pani sama wie o jakieś zmianę w życiu córki.

Dzień Dobry Pani,

Z tego, co Pani napisała, domniemywam, że wydarzyło się coś bardzo niepokojącego.

I co powinno wzbudzić Pani ogromną czujność i uważność.

Proszę zwrócić uwagę, czy i z kim zostaje Pani córka, kiedy Pani nie ma?

Proszę zachęcić córeczkę, żeby Pani opowiedziała, co się naprawdę wydarzyło.

Dodatkowo, namawiam Panią do kontaktu z psychologiem dziecięcym, przy którym Pani córka powinna się otworzyć.

Życzę Pani i Córeczce, żeby się wyjaśniło,
Irena Mielnik-Madej