Budzenie nocne 3,5-letniej córki z przeraźliwym płaczem

Witam moja 3 i pół roczna córka od tygodnia budzi sie w nocy z przeraźliwym płaczem wręcz piskiem, wyskakuje z łóżka i nie da się uspokoić. Gdy już jakoś ja uspokoje to przez godzinę lub dłużej budzi sie co chwila i sprawdza czy np nie ma nigdzie pająka, mrówki, sprawdza rączki, pościel. Rano tego nie pamięta. Córka bierze od roku Doxar gdyż ma wrodzoną wadę nerki i od września chodzi do przedszkola. Nie wiem czy się martwić czy jeszcze poczekać. Proszę o pomoc

Witam,

Córka najprawdopodobniej ma nocne koszmary, które u dzieci są wyjątkowo sugestywne. Proszę spróbować ograniczyć córce stres w ciągu dnia, zwrócić więcej uwagi na to, co ogląda, jakie książecki czyta oraz rozmawiać o emocjach. Kiedy się budzi, ważne, by zapalić światło i przytulić dziecko, a jeśli to nie pomaga, umyć twarz letnią wodą i być blisko.

Pozdrawiam

Warto dopytać lekarza, czy lek może mieć podobne skutki uboczne.
Z drugiej strony- dziewczynka mogła mieć zły sen lub coś jej ścierpło w nocy (daje to dość nieprzyjemne uczucie mrowienia, jakby chodziły małe owady) i być może te reakcja lękowa się uogólniła. Zachęcam do rozmów z córeczka, dopytywania co się dzieje, czy coś się śniło, co poczuła, czy coś ją boli, co pomyślała itp, a następnie wyjaśnienia córeczce i upewnienia jej, że jest bezpieczna. Podobna reakcja powinna wygasić się w przeciągu parunastu dni. Jeśli by się utrzymywała, warto skonsultować się z pediatrą.