Jak wyeliminować lęk przed zasypianiem u 11-latki?

Moja 11letnia córka przed zaśnięciem płacze i boi się zasnąć tłumaczy mi że obejżała jakiś film o duchach tłumaczyłam jej że to aktorzy i efekty specjalne ona to różnie ale gdy nadchodzi pora snu zaczyna się płacz (stara się go ukryć ) od kilku dni ja muszę spać z nią a sen nadchodzi około2-3 w nocy

Dzień Dobry Pani,

Nie wiem, jak długo taka sytuacja trwa.
Z tego, co Pani napisała, sugeruję, żeby Pani spokojnie i delikatnie porozmawiała z córką, co takiego emocjonalnie trudnego się u niej wydarzyło, bo być może ma trudność powiedzenia Pani o tym.

Proszę zapewnić swoją córkę, że zawsze są rozwiązania i że może zawsze na Panią liczyć, cokolwiek by to było.

Jeśli byłaby trudność rozmowy, proszę udać się do psychologa dziecięcego.
Czym prędzej, tym lepiej.

Życzę Pani i Córce, żeby się wyjaśniło,
Irena Mielnik-Madej