Wycięta nerka: co może boleć w jej miejscu?

Mój mąż miał w kwietniu 2010 r. wyciętą nerkę prawą z guzem 12,5cm x 6cm x 9cm (nie pomyliłam się podając wartości w cm). Rak był złośliwy, wycięty w całości. Co 3 miesiące ma kontrole u onkologa, ale bardzo narzeka na silne bóle w okolicy wycietej nerki, z przodu i z tyłu pod łopatką. Czy to normalne?Kiedy ustąpi? Proszę o poradę, bardzo się martwię o męża. Pozdrawiam Danuta M.
ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Bóle pooperacyjne w okolicy rany pooperacyjnej w zdecydowanej większości związane są z bliznami i zrostami w obrębie tkanek miękkich tej okolicy. Z czasem dolegliwości te są coraz mniejsze lub zanikają.
Do tego czasu należy leczyć je objawowo.

W związku z tym, że Pani mąż miał operację z powodów onkologicznych należy mieć również wzmożoną czujność w kierunku ewentualnych zmian przerzutowych. Ale jako, że jest pod stałą opieką specjalisty onkologa należy tę ewentualność jako przyczynę bólu wykluczyć.

Proponuję porozmawiać o tych dolegliwościach z lekarzem prowadzącym lub operującym chirurgiem.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.