Wykonanie testu PAPPA w 13 tygodniu ciąży

czy wykonanie testu pappa w 13 tyg i 6 dniu ciąży jest dobry pomysłem.

Radziłabym uzyskać od lekarza prowadzącego skierowania na badania prenatalne. Jeśli lekarz zauważy w USG niepokojące objawy, zleci Pani wykonanue testu podwójnego - PAPPA oraz BetaHCG. Badanie służy oszacowaniu prawdopodobieństwa wystąpienia wad u dzidziusia. Pobranie próbki krwi do badań odbywa się maksymalnie do 13 tyg i 6 dni wieku ciążowego. Warto również pamiętać iż wraz z wiekiem matki rośnie ryzyko wystąpienia wad u płodu. Proszę porozmawiać z lenarzem prowadzącym na temat Pani obaw i wspólnie zdecydować odnośnie badań prenatalnych.

Pozdrawiam