Wymioty u dziecka a odwodnienie

Prosze o poradę-corka 3razy zwymiotowala od 22 do 24-bardzo malo wypila-poilam ja lyzeczka-pierwsze wymioty byly b.intensywne- czy probowac teraz dac jej cos do picia? Pozdrawiam Lidia

Aleksander Ropielewski

Proszę próbować nawadniać córkę często za to małymi ilościami płynu (20-50 ml jednorazowo). Chłodne napoje mniej pobudzają odruch wymiotny. Jeżeli obfite wymioty będą się powtarzały możliwe, że konieczne będzie przejście na nawadnianie dożylne. Najlepiej poziom elektrolitów wyrównają doustne płyny nawadniające.