Wynik badania TK i przepuklina krążka międzykręgowego

Witam, odebrałam wynik TK: na poziomoe VL4/VL5 widoczna 9,5 centralno poczna przepuklina krążka miedzykregowego powodująca modelowanie worka oponowegoowego i zwężenie otworów międzykregowych. Wymiar AP kanału kręgowego na tym poziomie wynosi ok. 7mm - bezwzględna stenoza. Pogrubienie wiązadeł żółtych na poziomie VL4/VL5. W kości krzyżowej po stronie lewej wyspa kostna o wymiarach 6x4 mm. Co to znaczy? Wizyte u neurologa mam dopiero na poczatku lipca.Prosze o pomoc i z góry bardzo dziękuję.

Opisana dyskopatia L4-L5 ze zwężeniem przestrzeni i uciskiem na worek oponowy, co pewnie powoduje ucisk na korzenie nerwowe i objawy bólowe!
Wskazana pełna konsultacja, także konsultacja Neurochirurgiczna , jeżeli są silne objawy bólowe i drętwienie kończyn.
Pozdrawiam