Wynik badania w kierunku chlamydii do analizy

Witam,robilam jakis czas temu badania na obecnosc Chlamydii Tr. wynik jaki wyszedl to IGg.112,0 co on oznacza ?? bo obawiam sie ,ze chyba nic dobrego...prosze o odp..ile trwa ewentualne leczenie? i co oznacza IGg 112

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podania norm obowiązujących w danym laboratorium nie można się wypowiedzieć. Jeżeli IgG jest dodatni to oznacza dawniejsze zakażenie, natomiast dodatni IgM świeże zakażenie. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego.