Wynik badania wzroku a noszenie okularów

Dzień dobry. mam 18 lat, wada wzroku na prawe oko -1.5 na lewe -1,25. Czy powinnam nosić cały czas okulary? Czy do czytania książek lepiej je ściągać,bo bez nich z bliska widzę doskonale? Jak wpływa to na wzrok? Dziękuję i liczę na odpowiedź

Witam.
W Pani sytuacji okulary należy używać tylko do patrzenia na dalszą odległość , natomiast do bliży proponuję ich nie używać .
Pozdrawiam