Wynik cytologiczny 31-latki

Dzień dobry .Czy ten wynik cytologiczny jest zły .A II Rozmaz nadaje się do oceny ale:jest niezbyt czytelny z powodu licznych komórek zapalnych i z powodu licznych erytrocytów BII obraz cytologiczny nieprawidłowy CIII nieprawidłowe komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego o nieokreślonym znaczeniu ascus. z góry serdecznie dziękuje za odpowiedz.

Lek. Magdalena Pikul

Witam.
Opisane zmiany nie są zmianami dysplastycznymi więc nie ma dużego powodu do niepokoju niemniej wynik wymaga kontroli za 6 miesięcy. Zmiany tego typu najczęściej ulegają regresji.