Wynik MRI piersiowego do analizy

Witam, bardzo serdecznie proszę o pomoc.Badanie od.MRI piersiowy.Tylna centralna przepuklina krążka th8/th9 o wymiarze AP ok 2mm uciska nieznacznie rdzeń kręgowy,modelując jego brzuszną powierzchnię,tylne wypukliny th4/th5 ,th5/th6 oraz th10/th11 modelują worek oponowy bez uchwytnych cech ucisku struktur nerwowych.Rdzen w odcinku piersiowym bez zmian ogniskowych o prawidłowym sygnale.Proszę o interpretację,czy konieczna jest operacja?b.się boje

Aleksander Ropielewski

To czy konieczne jest leczenie operacyjne zależy od stanu klinicznego i objawów jakie u Pani występują oraz skuteczności leczenia zachowawczego. Nie posiadam tych informacji dlatego nie potrafię udzielić odpowiedzi na Pani pytanie.