Wynik OB a skala pobrana do wieku

Witam moj wynik OB to 23 w przedziale mam zazanczone min 2 a max 15 jestem powyzej normy,ostatnio zle sie czuje a lekarz stwierdzil ze wszystko jest ok,wiec po co podaja skale pobrana do wieku itp skoro lekarze twierza ze jest w porzadku a wcale tak nie uwazam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wynik badania jest nieznacznie podwyższony. Na taki stan może mieć wpływ wiele czynników. Warto powtórzyć badanie po 2 tygodniach. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który wdroży odpowiednie postępowanie.