Wynik z rezonansu i RTG kolana

Co oznacza wynik z rezonansu i RTG "sklerotyczne ognisko w kłykciu bocznym kości udowej"? Czekam na 3 artroskopię, mam naderwane acl,ale podobno się trzyma, wykrytu obecnie płyn w kaletce podrzepkowej głębokiej,fałd maziowy do wycięcia i w bad.fizykalnym zwichniętą rzepkę i/lub uszkodzone naczepy rzepki. Co to oznacza? Czy może się okazać że będzie konieczna rekonstrukcja ACL? Dodam że noga ciągle puchnie, mam duże problemy z chodzeniem,leki przeciwzapalne nic nie pomagały.

Witam,
wynik jest niejednoznaczny. Z Pani opisu wygląda, że ma Pani niestabilność rzepki. Trudno ocenić co było pierwotną przyczyna Pani dolegliwości. Proponuję bardzo rozważnie podejść do wyboru lekarza operującego, gdyż 3 operacja tego samego stawu to stanowczo za dużo i powinna to być już ostatnia operacja tego stawu.
pozdrawiam,
Rafał Mikusek - ortopeda traumatolog