Wyniki badania Holtera u 34-latki

witam mam wyniki holtera i chciałabym wiedzieć czy są złe i czy to co sie ze mna dzieje jest niebezpieczne. mam 34 lata i bardzo zle sie czuje od około 5 miesięcy i zaczęły sie moje wędrówki po lekarzach. wyniki holtera;rytm zatokowy miarowy o czestotliwosci max 142 mini 51 średniej 68 zakłucony pojedyńczymi pobudzeniami dodatkowymi pochodzenia nadkomorowege 206 ewolucji oraz komorowego 78 ewolucji na dobe. w trakcie rejestracji nie obserwowano istotnej zmiennosci w zakresie ST-T

Renata GrzechociĹska

Witam.
Pojedyncze pobudzenia nadkomorowe zazwyczaj nie są groźne dla życia jednak u Pani nie występują one w ilości fizjologicznej. Dodatkowe pobudzenia komorowe to najczęściej spotykana arytmia, ich częstość wzrasta wraz z wiekiem i uszkodzeniem serca, często są one bezobjawowe. U osób zdrowych występują nie częściej niż 200/dobę, Ich ilość może wzrastać pod wpływem stresu, emocji, zaburzeń elektrolitowych, na skutek ubocznych działań leków.
Należy rozszerzyć diagnostykę o te aspekty. Nie podała Pani jakie dolegliwości u Pani występują, dlatego trudno odnieść się do tego wyniku.
Pozdrawiam