Wypadanie opatrunku po leczeniu kanałowym

Ma leczenego kanałowo zęba i non stop wypada mi z tego zęba tymczasowy opatrunek nie cały tylko część jak może być tego przyczyna? 5 miałam anemie czy to może jest brak żelaza czy słabego opatrunku dodam że cały czas czuje tego zęba nie mogę sie do niego dotknąć ząb był 3. Lata temu leczony kanałowo

Aleksander Ropielewski

Dzień dobry. Jest to kwestia niepoprawnego założenia opatrunku lub też chodzi Pani z opatrunkiem tymczasowym zbyt długo. Opatrunek tymczasowy nie jest tak elastyczny i twardy jak wypełnienie końcowe. Jeżeli opatrunek służy do zatrucia zęba to może Pani odczuwać ból, aczkolwiek nie powinien być to ból tak silny aby nie było możliwe dotknięcie się do zęba. Zdecydowanie sugeruję wizytę u dentysty. Anemia nie ma nic wspólnego z wypadaniem opatrunku tymczasowego.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Witam. Wypadanie opatrunku najprawdopodobniej spowodowane jest niekorzystnym kształtem kanału zęba i nie ma związku z anemią. Jeśli cały czas odczuwa Pani ból, sugeruję konsultację ze stomatologiem który przeprowadzi bezpośrednie badanie.