Wypadanie włosów na nogach

Witam! Oto mój przypadek. W zimie ubiegłego roku zauważyłem, że włosy na nogach zaczęły mi wypadać. Nie wychodziły garściami, ale dało się to zauważyć. Był to okres lekkiego stresu, mieszkania i pracowania w zimnym. W pierwszym momencie myślałem ze to jest przyczyną. Po czasie w miejscach, które straciły włosy pojawiły się nowe. Było lato, pojechałem do Hiszpanii, w sumie było ok. Między czasie HIV wyszło na -, VDRL też ujemne. Jednak tej zimy problem się powtórzył jakby z nasileniem. Na części skóry nóg, na której wypadają włosy, są jakieś pryszcze. Małe krostki, ale one są tylko w miejscu, w którym zlokalizowany jest włos. Tak jakby z tego wyrastał włos. I tak jakby wszystkie cebulki, miejsca w których są włosy miały czerwone plamki. I cała skóra na nogach, kiedy jest mi zimno jakby była sina, fioletowa. Zauważyłem też jakby lekko piekło i swędziało. Jeżeli będzie potrzeba to mogę zrobić i wysłać zdjęcie.

Jeśli wyłysiałbym na głowie, to nie robiłbym z tego problemu, bo uznałbym to za normalne, ale osobiście też jestem zwolennikiem włosów na nogach, przynajmniej u facetów ;). Wszyscy u mnie wyłysieli. Natomiast wiem, że takie wypadanie włosów z innych części ciała nie jest normalne, przynajmniej w widocznych ilościach, jak widać to w wannie czy na pościeli. Proszę o poradę, może jakieś ukierunkowanie, lub wyeliminowanie pewnych rzeczy. Dziękuję.

Witam serdecznie!

Przyczyn nadmiernego wypadania włosów może być wiele i na pewno w pierwszej kolejności konieczne jest wykonanie badań podstawowych z krwi w tym minimum morfologii krwi obwodowej, TSH, poziomu cukru, enzymów wątrobowych - badania te można wykonać w ramach opieki lekarza rodzinnego.
Po otrzymaniu wyników niezbędna jest wizyta u dermatologa (nie jest konieczne skierowanie), opisywane zmiany mogą bowiem sugerować zapalenie mieszków włosowych, co w zaawansowanym stadium może skutkować utratą owłosienia. Konieczna jest diagnostyka i proszę nie zwlekać tylko umówić się na wizytę do dermatologa i lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam