Wypukła i różowa blizna po cesarskim cięciu

Mam bliznę po cesarce, która miała miejsce 2 lata temu... Blizna jest nico wypukła różowawa. Czy powinnam poczekać, aż zblednie czy lepiej zastosować, któryś z produktów polecach, jak tak to który?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Predyspozycja do bliznowacenia jest sprawą indywidualną danego pacjenta i trudno określić, czy blizna ulegnie zmianom w najbliższych latach. W celu stosowania ewentualnego leczenia należy skonsultować się z dermatologiem lub chirurgiem plastykiem.