Wysoki wzrost u 14-latka przy niedoczynności tarczycy

Witam. Mój brat ma 14 lat i 190 cm wzrostu. W rodzinie nie ma aż tak wysokich osób. Czy taki wzrost może być objawem jakiejś choroby? Czy trzeba zrobić jakieś badania? Brat choruje na niedoczynność tarczycy i bierze Euthyrox. Dodatkowo lekarz przepisał mu Asertin 50 mg na "poprawę nastroju". Czy Asertin można brać w tak młodym wieku? Czy te leki można łączyć ze sobą?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Można brać pod uwagę np. zespól Marfana. Czy ma Pan długą wąską twarz, wady narządu wzroku, wady budowy klatki piersiowej, skoliozę? Można wykonać badania w tym kierunku. Trudno mi się odnieść do leczenia brata ze względu na brak danych klinicznych.