Wysypka po wprowadzeniu mleka modifikowanego do diety dziecka

Dzien dobry. Jestem mama 3miesiecznego synka. Do tej pory karmiłam go wyłącznie piersią jednak 2 dni temu przy okazji szczepień okazalo się, ze syn za mało przybiera na wadze ( waga urodzeniowa: 3030g, obecna 4480g). Pani pediatra zaleciła podawanie mleka modyfikowanego co też uczyniłam wczoraj wieczorem a dzis rano syn dostał na ciele wysypki (głównie na brzuchu i kończynach, na twarzy nie). Co mogę zrobić w tej sytuacji? Bardzo dziękuję za odpowiedz, pozdrawiam, Kinga z Bytomia.

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję karmić synka jak najczęściej, może wtedy będzie wystarczało tylko mleko z piersi, a co do wysyłki to najprawdopodobniej nie służy mu to mleko i konieczna byłaby zmiana na inne.
Pozdrawiam