Wzrost wyniku badań poziomu CA-125

Co oznacza wynik CA-125? - z dnia 24 II 2014.........21,22 - z dnia 22 X 2015..........27,31

Poziom CA-125 nie stanowi o obecności konkretnej choroby , gdyż marker ten nie jest wybiórczym i jego poziom może być podniesiony np.w jakimkolwiek stanie zapalnym toczącym się gdziekolwiek w organiźmie! Nie wiem dlaczego jego poziom był oznaczany u Pani !? Proszę omówić tę sprawę z lekarzem , który zlecił wykonanie tego badania!!! zż

Wyniki bez badania fizykalnego i wywiadu oraz przedstawienia wskazań, dlaczego je wykonano pozostają jedynie liczbami na papierze. Każde badanie ma swoje konkretne wskazanie i warto jednak pozostać pod kontrolą lekarza posiadającego wiedzę, która ma pomóc.