Zabieg usunięcia polipa endometrialnego a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam. 3 lutego mam mieć przeprowadzony zabieg usunięcia polipa endometrialnego. To będzie 23 dzień cyklu. Czytałam, ze takie zabiegi przeprowadza się na początku cyklu (kiedy się umawiałam na zabieg nie wiedziałam o tym, lekarz również mnie nie poinformował). Przyjmuję tabletki Yasmin, czy to ma jakieś znaczenie przy takich zabiegach? Czy mogę zacząć brać nowe opakowanie tabletek, nie robiąc przerwy? Boję się że mogę dostać miesiączkę w tym terminie kiedy mam zabieg.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę skontaktować się ze swoim lekarzem celem ustalenia odpowiedniego postępowania.