Katar przy ząbkowaniu

Witam, chciałabym zadać pytanie dotyczące kataru przy ząbkowaniu. Czy podczas wyrzynania się ząbków może wystąpić katarek i kaszelek czy to nie są powiązane ze sobą objawy? Mojemu synkowi wyrzynają się właśnie pierwsze ząbki i przy tej okazji pojawił się u niego katar przy ząbkowaniu. Katar jest połączony z kaszlem, takie podstawowe objawy przeziębieniowe, ale z drugiej strony nie pojawia się nic więcej - syn nie ma gorączki ani nic takiego. Zostaje tylko katar przy ząbkowaniu, ewentualnie właśnie też kaszel. Czy to normalne, że przy ząbkowaniu pojawia się katar i kaszel, takie podstawowe objawy przeziębienia czy jedno nie może byc powiązane z drugim i u mojego synka po prostu rozpoczyna się jakieś przeziębienie albo infekcja? Będę bardzo wdzięczna za wszystkie odpowiedzi w mojej sprawie. Serdecznie pozdrawiam.

tak , oczywiście ale nie jest to jednoznaczne..Czasem akurat w okresie ząbkowania przypadnie jakaś choroba więc nie zawsze wszystko można zrzucić na ząbkowanie, trzeba dobrze obserwować