Jak pomóc synkowi z katarem i męczącym kaszlem?

Witam synek dwa dni temu dostal kataru , trwal on wlasnie 2 dni i sie skonczyl na jego miejscu pojawil sie suchy kaszel , czasem meczacy w nocy , dzis trwa drugi dzien . Synek nie ma goraczki , ma apetyt jest pogodny . Podejrzewam ze zaczyna zabkowac tzn wychodza mu piatki bo strasznie sie sliny i wklada paluszki tam gleboko do buzi , jest tez niespokojny w nocy . Pani w aptece polecila drosetux, czy on wystarczy na ten moment ? Czy powinnam biegiem leciec do lekarza? Synek w maju skonczyl 2 lat

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli nie ma gorączki, zachowuje się normalnie, ma apetyt i faktycznie podejrzewa Pani ząbkowanie, sugeruję obserwację leki przeciwkaszlowe na noc, nawilżanie śluzówki gardła i w razie pogorszenia stanu zdrowia dopiero wizyta u lekarza.
Pozdrawiam