Zaburzenia erekcji pojawiające się z wiekiem

Mojemu partnerowi z wiekiem zrobiła się mniejsza erekcja,penis jest mniejszy i mniej twardy.Też twardnieje i mięknieCzy jest na to rada i dlaczego?Ma 54 lata.

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam, problemy o których Pani pisze dotyczą wielu mężczyzn w wieku Pani męża. Związane są z wiekiem, trybem życia, dietą, stanem zdrowia. Proponuję wizytę u seksuologa, który zaproponuje leczenie farmakologiczne zmniejszające lub zupełnie niwelujące wymienione objawy. Pozdrawiam

Osłabienie wzwodu może być skutecznie leczone, potrzebna jest wizyta u lekarza seksuologa dla szybkiej diagnostyki i włączenia efektywnego leczenia.
Należy unikać tzw. suplementów seksualnych tak reklamowanych w TV. Stosowanie ich bez stwierdzenia przyczyny problemu jest nieporozumieniem i bez sensu.