Zaburzenia gospodarki węglowodanowej a wskazania do stosowania leków u 13-latki

Witam mam pytanie moja córka była w szpitalu na badaniach, wyszło zaburzenia gospodarki węglowodanowej-glikemia w 2 godz.testu 150mg/dl, insulina 121 ulU/ml, do leczenia włączono Glucophage w dawce 1000mg przed śniadaniem i 500mg. przed obiadem.Moje pytanie czy musze wprowadzić leki córce( 13 lat), mierzyłam jej poziom cukru glukometrem i miała zawsze poniżej 100( po śniadaniu i obiedzie-1 i 2godz. po) czy mogę jeszcze poczekać z podawaniem leków, mierząc jej poziom cukru czy nie i zacząć podawa

Szanowna Pani, leki włączył lekarz na podstawie całokształtu obrazu klinicznego, a nie tylko na podstawie glikemii. Jeśli ma Pani ochotę odstawić leczenie, musi Pani skontaktować się z lekarzem prowadzącym córkę.