Zaburzenia pracy stawu skroniowo-żuchwowego a stosowanie szyny

Witam,mam stwierdzone zaburzenia funkcjonowania stawu skroniowo-żuchwowego, spowodowane głębokim zgryzem, usta otwieram normalne, nic nie przeskakuje, tylko boli staw prawy.Mam zaleconą szynę na zęby. W związku z tym mam pytanie, jakie leczenie później powinnam przeprowadzić aby naprawić ten zgryz i jak długo tą szynę nosić.?Dziękuje za poradę.

Trwałe rozwiązanie tego problemu przyniesie ustawienie i ustabilizowanie stawu krzyżowo-biodrowego i otwarcie i wypoziomowanie zgryzu - najczęściej za pomocą aparatu ortodontycznego. Szyna, jako uzupełnienie ruchome nie jest trwałym rozwiązaniem. Może jedynie pozbawić Panią objawów, lecz nie zlikwiduje problemu. Pozdrawiam