Zaburzenia rytmu serca w diagnozie badania EKG a konieczność niezwłocznej wizyty u kardiologa

Witam. Dostałam wyniki badań ekg robionych w przychodni w ramach badań ogólnych. Diagnoza: zaburzenie rytmu serca Wyniki interpretacji: _pojedyncze zastępcze pobudzenia komórkowe _nie występuje naprzemiennosc P i QRS _rytm RR jest nieregularny _rytm PP jest nieregularny _długość interwału PQ jest nieregularna Czy może być to coś poważnego, czy raczej wiąże się z emocjami i układem nerwowym? Wiem, że powinnam udać się do kardiologa ale nie wiem czy w trybie niezwłocznym czy mogę poczekać. Pzdr.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to oznaką migotana przedsionków. Konieczne aby zgłosić się do kardiologa w miarę możliwości bez zbytniej zwłoki.