Zaczerwienienie na żołędziu i na napletku

Witam ...Prze 5 mc borykałem się z problemem okolic intymnych a mianowicie zaczerwienienie na żołędziu i na napletku poszedłem do dermatologa który zlecił wykonanie badania mykologicznego owe badanie nie wykazało żadnych drożdżaków i grzybów jednak zaczerwienienia dalej pozostały i świąd . Poszedłem do Urologa który zlecił wymaz z cewki moczowej wynik....enterococcus faecalis .Wizytę mam w środę ale juz się zaniepokoiłem tym co to jest gdzie sie tym zaraziłem ...Proszę o pomoc

Renata GrzechociĹska

Bakteria mogła zostać przeniesiona drogą płciową lub zakażenie może być wynikiem nieprawidłowej higieny. Powinna zostać włączona antybiotykoterapia.

Ma Pan infekcję bakteryjną, do zakażenia mogło dojść w różnych miejscach, takich jak publiczna toaleta, sauna. pływalnia, może też być to infekcja po stosunku. Czasem źródła infekcji nie udaje się ustalić.
Pozdrawiam WK