Zakończenie fazy rozwoju kości

Witam jestem ojcem ch�opaka prawie 16 letniego jego wzrost to 169cm nie szuka� bym pomocy gdby nie fakt �e syn jest p�ywakiem od 8 roku �ycia z duzymi osi�gni�ciami i ca�y swiat mu si� zawali�zrobi�em rtg nadgarstka i by�em z tym u endokrynologa stwierdzi� zako�czenie fazy rozwoju ko�ci i nie da� ju� szansy na wzrost.czy mo�ecie mi Pa�stwo spr�bowa� pom�c

najbardziej rośnie się podobno po 4 godzinie snu, czyli długi sen sprzyja rośnięciu, poza tym koniecznie witamina D3 ( Vigantol krople 2-3 krople/dz) a w diecie dużo wapna (żolty ser, mleko) żadnych papierosów!. może jeszcze kręgosłup trochę urośnie. Obserwując dorastające dzieci widać że wpierw robią się długie kończyny a kręgosłup pozostaje nieproporcjonalnie krótki potem rośnie kręgosłup więc trzeba spojrzeć na proporcje syna , jeśli nogi są nieproporcjonalnie długie to jest szansa że jeszcze trochę urośnie.