Zakrzepica żyły biodrowej

choruję na zakrzepicę żyły biodr. L wykrytą podczas ciąży. jestem pół roku po cc. dostałam od lekarza- naczyniowca skierowanie do reumatologa na badania w kierunku trombofilii. jak mam sie przygotowac do tej wizyty? czy od razu będę mieć badania robione? ile trzeba czekac na wyniki? 10 dni przed wizytą mam brać clexane - czy taki czas wystarczy ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Przede wszystkim należy liczyć się z możliwością zlecenia wykonania badań krwi pod kątem wyjaśnienia przyczyn zaburzeń krzepnięcia krwi. Poza tym warto przygotować posiadane poprzednie wyniki badań krwi (również sprzed ciąży) oraz upewnić się, czy w rodzinie (rodzeństwo, rodzice, dziadkowie) nie występowały zaburzenia krzepnięcia krwi. Clexane należy przyjmować zgodnie z zaleceniem.