Zamiennik spirytusu salicylowego na zmiany skórne

Witam. Używam spirytusu salicylowego w zapobieganiu podrażnień skóry i wyprysków w okolicach zakrytych majtkami. Spirytus salicylowy działa niesamowicie dobrze na moją skórę i likwiduje dosłownie wszystkie wypryski. Podczas intensywnej pracy w wysokich temperaturach wcześniej wypryski pojawiały się o bardzo dużym zagęszczeniu, tak jakbym miał uczulenie. Przebywam w Chinach a skończył mi się spirytus... Czy są znane kosmetyki zawierające ten kwas, tak bym mógł bez problemu kupić tu w sklepie?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niestety lekarze z jednego kraju nie mają wiedzy o kosmetykach i farmaceutykach dostępnych w innych krajach. Musi Pan pójść do apteki i zapytać o substancję czynną, której Pan szuka. Ich nazwy są najczęściej międzynarodowe.