Zanik erekcji a uzależnienie od masturbacji i pornografii

Witam, mam 24 lata i zaraz przed tym jak ma dojść do penetracji mój penis opada. Wcześniej podczas pieszczot jest wszystko w porządku. Jestem uzależniony od masturbacji i pornografii od jakichś 10 lat, czy zaprzestanie tego całkowite po jakimś czasie przywróci penisa do pełnej sprawności? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Witam
Masturbacja często jest przyczyną zaburzeń erekcji .
Uprawiając masturbację wykształca się i utrwala
fałszywe nawyki reagowania seksualnego.
Prawdopodobnie nastąpiło u Pana trwałe zakodowanie reakcji
tylko na bodźce autoerotyczne.
W efekcie brak reakcji na bodźce wysyłane przez partnerkę.
Zachęcam do skonsultowania problemu z seksuologiem.
W leczeniu tego typu zaburzeń doskonale sprawdza się
również psychoterapia.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry!

Nie jest możliwe odgadnąć, czy i jaki wpływ na sprawność erekcyjną miałaby rezygnacja z pornografii i masturbacji. Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, większa ilość informacji i przeprowadzenie badań diagnostycznych.

Pozdrawiam!