Zapalenie oskrzeli, kaszel i lekki ból w klatce piersiowej

Miałam zapalenie oskrzeli. Dostałam antybiotyk na 7 dni (Fromilid 500). Wczoraj skończyłam go zażywać. W trakcie leczenia byłam na kontroli i wszystko szło w dobrym kierunku. Po skończonym antybiotyku czuje się dobrze, lekko jeszcze tylko kaszle. Jednak czuję ból w klatce piersiowej (popołudniami i wieczorami). Czy jest to normalne? Czy to może wynikać z tego kaszlu i choroby czy znaczy to, że w dalszym ciągu jest coś nie tak? Miałam dzisiaj iść na kontrolę jednak moja wizyta została odwołana.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe w klatce piersiowej zdecydowanie wymagają kontroli lekarskiej. Teoretycznie może być to bowiem wynik niedoleczonej infekcji. Proszę zatem udać się na wizytę do lekarza POZ.