Zapalenie zęba i przerwa w stosowaniu antybiotyku

Witam. zrobilo mi sie zapalenie zeba,ktory jest do wyrwania Dentysta przepisal mi antybiotyk dialacic c. Niestety nie przyjmowalam antybiotyku tak jak zalecil dentysta. Wzielam 2 razy. Opuchlizna zeszla i przestalo bolec wiec przestalam brac lek. Niestety zapalenie wrocilo i zaczelam ponownie brac dialacin c zgodnie ze wskazaniami na ulotce. Bralam go przez 3 dni. Objawy znowu ustapily. Ale dowiedzialam sie ze nie powinnam go brac ponownie. Moze mi sie cos stac czy powinnam zgosic sie do lekarza?

Witam
Prosze zglosic sie do swojego stomatologa, antybiotyk nalezy brac wedlug wskazan lekarza inaczej jego dawka w organizmie bedzie zbyt mala zeby zadzialal. Prosze go przyjmowac dalej wedlug wskazan, jezeli przepisano go na 5 dni w dawce 300 mg co 6 godzin, bedzie Pani potrzebowala kolejnej recepty poniewaz 2 kapsulki zostaly wziete nieprawidlowo.
Pozdrawiam