Zaparcia u 11-miesięcznego dziecka

Witam.. Moja corka ma 11 miesiecy straszne ma zaparcia dostaje Lactuloze 15ml na dobe, od lekarza proszki na rozluznienie i pomaga jej to troszeczke tylko.. Robi z takim wysilkiem placzem az wymiotuje czasami dlawi sie przy wymiotach brak jej oddechu.. Prosze o pomoc co moge kupic i dac w takim przypadku bo to jest przerazajacy widok... Dziekuje pozdrawiam..

Witam. Przede wszystkim proszę dbać o odpowiednie nawodnienie dziecka i podawać jej do picia ziołowe herbatki lub zwykłą niegazowaną wodę. Powinna Pan również zrezygnować z podawania dziecku produktów o potencjale zapierającym tj. ryżu, słodkich biszkoptów czy marchewki. Dobrym sposobem jest natomiast podawania dziecku startego jabłka.

Aleksander Ropielewski

Dzień dobry. Sugeruję umówić córkę do poradni gastrologii i żywienia, ponieważ opisane przez Panią objawy i brak skuteczności dotychczasowego leczenia wskazują na konieczność dokładniejszej diagnostyki. Niestety nie jestem w stanie polecić Pani konkretnego leku ponieważ wymaga to zebrania więcej danych i przeprowadzenia badań dodatkowych.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski