Powody zaparć u miesięcznego dziecka

Witam karmie moją miesięczną córeczkę piersią lecz spedzam na karmieniu 24godz na dobe, co chwile sie budzi i denerwuje przy piersi. Zaczelam dokarmiac ja mlekiem modyfikowanym. Najpierw dostaje pierś a potem butelke ale dostała przy tym strasznych zaparc. Mleka modyfikowanego wypija ok 250ml. Co moze byc powodem zaparc i co.moge zrobic zeby pomóc córeczce zrobic kupke?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Glownym powodem zaparc jest dieta i niedoskonalość przewodu pokarmowego dziecka zwiazana z wiekiem. Jeżeli karmi Pani piersią warto zwrócić uwagę na to co Pani spożywa.