Zaparcia u 2-letniego synka

witam. Proszę o radę. Od ok. miesiąca mój 2-letni synek ma problemy z zaparciami, przez co wypróżnia się co 4-5 dni.kończy się to użyciem czopka. Pediatra zalecił Laktulozę (20 ml dziennie - 10 ml rano na czczo i 2 razy po 5 ml przed posiłkami). na wieczór pół saszetki forlaxu. niestety bez zmian. Syn dużo pije - ok 1,5 l, nie jada słodyczy, lubi winogrona, jabłka, na obiad daję zupki, unikamy mleka, z wyjątkiem serka homogenizowanego. co robić?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Jeżeli stan dziecka nie uległ poprawie mimo stosowanych środków, proponuję ponowną wizytę u pediatry.
Pozdrawiam