Zaraziłam się świerzbem - co teraz?

Dzień dobry, Gdzieś zaraziłam się świerzbem, przeszło też na mojego partnera. Mieszkam w domu z rodzicami, rodziców odwiedzają małe wnuki. Jakie jest ryzyko zarażenia? Jak do tego tak naprawdę dochodzi? Bo nie mam pojęcia o tej przypadłości. Jak odkazić mieszkanie? Przepisano mi InfectoScab maść. Czy to pomoże? Świąd jest nie do opisania. Boję się, że to rozniosło się już po całym domu i nigdy tego nie zwalczymy. Co robić?

Ubrania - wyprać i pozostawić nieużywane przez kilka dni, tak aby larwy pasożyta nie miały kontaktu z ludzką skórą.